×

Saytda ovoz jo‘rligidan foydalanish bo‘yicha yo‘riqnoma

Hurmatli foydalanuvchilar! Saytda ovoz jo‘rligidan foydalanish imkoniyati mavjud. Ushbu funksiyadan foydalanish uchun ovozli rejimga o‘tish zarur, keyin kerakli matnni belgilab, hosil bo‘lgan belgini bosish lozim.
* Saytdagi ovoz jo‘rligi funksiyasi Windows Vista va undan oldingi versiyadagi operatsion tizimlarda ishlamaydi.

Ishonch telefoni (+998 71) 237-99-98Dush. – Jum. 9-00 dan 18-00 gacha

Vokzal ma‘lumotxonasi 1005Kecha-kunduz

Tarif kalkulyatori

16:46:17 (GMT +5), juma, 3 dekabr 2021

lavozimga tayinlash


«Oʻzbekiston temir yoʻllari» aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisining buyrugʻiga binoan:


2021 yil 7 apreldan:
Xasanov Sanjar Ilxom ug‘li – “Toshkent mintqaviy temir yo‘l uzeli” unitar korxonasining Chuqursoy stansiyasi boshlig‘i;
Kochkarov Axmadjan Kamchinbekovich – texnika va texnologiya nazorati boshqarmasining Toshkent mintqaviy temir yo‘l uzeli bo‘yicha bosh noziri;
Muxammadinov Saxad Ruzievich – “O‘ztemiryo‘lmashta'mir” unitar korxonasi bosh muhandisi;Ramatov Nurbek Ozatovich – “O‘ztemiryo‘lmashta'mir” unitar korxonasi bosh direktorning ishlab chiqarish bo‘yicha o‘rinbosari.

2021 yil 5 apreldan:
Turaxanov Asror Batirovich – yuqori turuvchi, mahalliy hokimyat va o‘zini o‘zi boshqarish organlari bilan o‘zaro munosabatlar boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari.

2021 yil 1 apreldan:
Xalikov Kodirxon Usarovich – “O‘ztemiryo‘lmashta'mir” unitar korxonasi bosh direktori;
Kadirov Alisher Baxtiyorovich – kapital qurilish direksiyasi boshlig‘ining o‘rinbosari - “Buxoro-Miskin”, “Urganch-Xiva” temir yo‘l liniyasini, “Marokand-Navoiy”, “Buxoro-Miskin-Xiva” temir yo‘l uchastkasini elektrlashtirish bo‘yicha qurilish boshlig‘i;
Niyazov Shaydulla Muxamadievich – kapital qurilish direksiyasi boshlig‘i o‘rinbosari.

2021 yil 24 martdan:
Abdullaev Nusratillo Sa'dullaevich – sanoat faoliyatini tashkil etish va nazorati boshqarmasi boshlig‘i – Bosh menedjer – bosh muxandis o‘rinbosari;
Dosmetov Jamalitdin Kamalovich – "Temiryo‘lyonilg‘ita'min" boshqarmasi boshlig‘ining moddiy-texnik ta'minot bo‘yicha o‘rinbosari;
Saydullaev Rashid Baykaraevich – "Temiryo‘lyonilg‘ita'min" boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari.

2021 yil 12 martdan:
G‘ulomov Abrorjon Asqarovich – “O‘zbekiston temir yullari” aksiyadorlik jamiyati boshqaruv raisi huzuridagi kotibiyat boshlig‘i o‘rinbosari-ijro etishni nazorat qilish bo‘limi boshlig‘i;
Xolmuradov Jaloliddin Raxmanovich – Buxoro lokomotiv deposi boshlig‘i;
Xaydarov Lutfullo Ibroximovich – lokomotivlardan foydalanish boshqarmasi boshlig‘ining foydalanish bo‘yicha o‘rinbosari.

2021 yil 2 martdan:
Xakimov Bekmurot Baxtiyorovich“Ekskavator va gusenisali texnikani ta'mirlash zavodi” unitar korxonasi direktorining ishlab chiqarish bo‘yicha o‘rinbosari vazifasini bajaruvchisi.

2021 yil 1 martdan:
Rasulov Ikrom Anvarovich203-sonli tajriba yo‘l mashina stansiyasi boshlig‘i o‘rinbosari;
Boboqulov Djamshid Nosirovich“O‘zbektemiryo‘lekspedisiya” unitar korxonasi qoshidagi “Sogdiana Trans” sho‘'ba korxonasi direktori vazifasini bajaruvchisi.

2021 yil 19 fevraldan:
Xamroliyev Azizjon Ibroximjonovich - Personalni boshqarish va kadrlar tayyorlash boshqarmasi boshligʻi;
To‘xtaev Vaxobjon Xusenovich – Personalni boshqarish va kadrlar tayyorlash boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari;
Jumabaev Omirzax Bazarovich – «Qoʻngʻirot mintaqaviy temir yoʻl uzeli» unitar korxonasi Urgench lokomotiv deposi boshlig‘i.

2021 yil 18 fevraldan:
Sharipov Ilyosbek Ilxomovich – Boshqaruv raisi huzuridagi kotibiyat boshligʻi.

2021 yil 11 fevraldan:
Axmedov Shuxrat Xayrullaevich –  “O‘zbekiston” lokomotiv deposi boshlig‘ining foydalanish bo‘yicha o‘rinbosari.

2021 yil 11 yanvardan:
Dexkanov Davron Tulkunovich – logistikani rivojlantirish va raqamlashtirish bosh boshqarmasi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari.

2021 yil 4 yanvardan:
Dadaxanov Dilmurod Kazagalievich – aloqa va signallashtirish boshqarmasi boshlig‘ining SSB bo‘yicha o‘rinbosari.

2020 yil 25 dekabrdan:
Sag‘dullaev Feruz Fatxullaevich “Ugam-Chotqol davlat biosfera rezervati” unitar korxonasi boshlig‘ining o‘rinbosari.

2020 yil 23 dekabrdan:
Abdullaev Shuxrat Ibadullaevich
kapital qurilish direksiyasi boshlig‘i vazifasini bajaruvchisi.

2020 yil 15 dekabrdan:
Mansurova Dilorom Maxsudovna
Temiryo‘lchilar madaniyat saroyi direktori.

2020 yil 14 dekabrdan:
Turdiev Uchkun Orifovich
“Buxoro mitaqaviy temir yo‘l uzeli” unitar korxonasining Buxoro-1 stansiya boshlig‘i;
Xudayarov Abdigappar Azatovich – “Qung‘irot mintaqaviy temir yo‘l uzeli” unitar korxonasining Qoraqalpoq temir yo‘l distansiya boshlig‘i.

2020 yil 16 oktyabrdan:
Xamroliyev Azizjon Ibroximjonovich -Personalni boshqarish va kadrlarni tayyorlash boshqarmasi boshligʻi vazifasini bajaruvchisi;
Sharipov Ilyosbek Ilxomovich – Boshqaruv raisi huzuridagi kotibiyat boshligʻi vazifasini bajaruvchisi; 
Xamdamov Nurali Muxtorovich – Yagona dispetcherlik markazi boshligi oʻrinbosari-lokomotivlardan foydalanish boʻlimi boshligʻi vazifasini bajaruvchisi;
Soriyev Akmal Eshmo`minovich – «Qarshi mintaqaviy temir yoʻl uzeli» unitary korxonasining Qarshi lokomotiv deposi boshligʻi;
Salimov Muxsin Madaminovich – «Qoʻqon mintaqaviy temir yoʻl uzeli» unitar korxonasi Qoʻqon lokomotiv deposi boshligi; 
Turdiyev Uchqun Orifovich«Buxoro mintaqaviy temir yoʻl uzeli» unitary korxonasining Buxoro-1 stansiyasi boshligʻi vazifasini bajaruvchisi;
Japakov Sherali Umarovich – Sardoba suv ombori ob'ektidan foydalanish va rivojlantirish boʻyicha direktsiyasi boshlig'ining oʻrinbosari vazifasini bajaruvchisi. 
Axmadjonov Qaxramon Baxodir o`g`li – «Qoʻqon mintaqaviy temir yoʻl uzeli» unitary korxonasi boshligʻining oʻrinbosari-Namangan bekati boshligʻi vazifasini bajaruvchisi;
Artikov Nuriddin Nuraliyevich – «Oʻztemiryoʻlqurilishmontaj» unitar korxonasining bosh muxandisi;
Abdullayev Akramdjon Anarkulovich – «Oʻztemiryoʻlqurilishmontaj» unitary korxonasi bosh direktorining qurilish boʻyicha oʻrinbosari

2020 yil 25 avgustdan:
Raxmangulov Viner Munirovich –Yuridik boshqarma boshligʻi oʻrinbosari.

2020 yil 17 avgustdan:
Yusupov Farxod Ruzmamatovich – 
Yuridik boshqarmasi boshligʻi vazifasini bajaruvchisi.

2020 yil 29 iyuldan:
Kamalov Bekzod Abdullayevich – «Koʻprikqurilish» tresti unitar korxonasi boshqaruvchisi vazifasini bajaruvchisi.

2020 yil 28 iyuldan:
Saidov Abrorjon Anvarovich – Ishlarni boshqarish direktsiyasi boshligʻi oʻrinbosari;
Xamroliyev Azizjon Ibroximjonovich – Personalni boshqarish va kadrlarni tayyorlash boshqarmasi boshligʻi oʻrinbosari.

2020 yil 17 iyuldan:
Ruxitdinov Shuxrat Kamiljanovich – «Oʻztemiryoʻlmashta'mir» unitar korxonasi bosh direktorining iqtisod va moliya masalalari boʻyicha oʻrinbosari;    
Ramatov Nurbek Ozatovich – «Oʻztemiryoʻlmashta'mir» unitar korxonasi bosh direktorining kadr va ijtimoiy soha masalalari boʻyicha oʻrinbosari.

2020 yil 6 iyuldan:
Gulomov Tulkin Tursunovich – «Qoʻqon mintaqaviy temir yoʻl uzeli» unitar korxonasining Oxunboboev stantsiyasi boshligʻi;
Raxmanov Rashid Omonovich – «Qoʻqon mintaqaviy temir yoʻl uzeli» unitar korxonasining Qoʻqon aloqa va signallashtirish distantsiyasi boshligʻi vazifasini bajaruvchisi.

2020 yil 1 iyuldan:
Atajanov Kamal Atavayevich – Aktsiyadorlar bilan korporativ munosabatlar boshqarmasi boshligʻi. 

2020 yil 30 iyundan:
Sodikov Jaxongir Xamidullayevich – «Toshkent mintaqaviy temir yoʻl uzeli» unitar korxonasining Xovos temir yoʻl distantsiyasi boshligʻi;
Burnashev Shamil Rinatovich – Strategik rivojlanish boshqarmasi boshligʻining oʻrinbosari.

2020 yil 25 iyundan:
Xusainov Navruz Baxtierovich – «Buxoro mintaqaviy temir yoʻl uzeli» unitar korxonasining Samarqand stantsiyasi boshligʻi tayinlangunga qadar vazifasini bajaruvchisi.

2020 yil 15 iyundan:
Karimov Kamil Raxmatillaeyevich – Harbiylashtirilgan qoʻriqlash boshqarmasi boshligʻi oʻrinbosari - Qamchiq otryadi boshligʻi vazifasini bajaruvchisi.

2020 yil 5 iyundan:
Abdullayev Xurshid Xashimovich – Qoʻqon temir yoʻl transporti kasb-hunar kolleji direktori vazifasini bajaruvchisi;
Erdanov Nodirbek Ibragimovich – «Oʻztemiryoʻlqurilishmontaj» unitar korxonasi bosh direktori o'rinbosari - Gidrotexnik inshoatlar qurish direktsiya boshlig'i vazifasini bajaruvchisi.

2020 yil 26 maydan:
Kaxxorov Said Jabborovich – Sardoba suv ombori ob'ektidan foydalanish va rivojlantirish boʻyicha direktsiyasi boshlig'i vazifasini bajaruvchisi. 

2020 yil 24 apreldan:
Allamberganov Tenelbay Berkinbayevich – «Qoʻngʻirot mintaqaviy temir yoʻl uzeli» unitar korxonasi Qoʻngʻirot lokomotiv deposi boshligʻi;
Jumabayev Omirzax Bazarbayevich – Lokomotivlardan foydalanish boshqarmasi boshligʻining foydalanish boʻyicha oʻrinbosari.

2020 yil 21 apreldan:
Kaxarov Erkinjon Vasidovich – «Oʻztemiryoʻlqurilishmontaj» unitar korxonasi bosh direktorining birinchi oʻrinbosari;
Odilov Alisher Ravshanovich – «Oʻztemiryoʻlqurilishmontaj» unitar korxonasi bosh direktori.
 
2020 yil 20 apreldan:
Baxadirov Akmalxon Fuod oʻgʻli – Xalqaro hamkorlik va tashqi iqtisodiy aloqalar boshqarmasi boshligʻi oʻrinbosari vazifasini bajaruvchisi.
 
2020 yil 9 apreldan:
Muxamedov Rustam Miniaxmedovich – Logistikani rivojlantirish va raqamlashtirish bosh boshqarmasi boshligʻining xalqaro tranzit koridorlarni rivojlantirish boʻyicha birinchi oʻrinbosari;
Asrorov Sanjar Sattorovich Tashishlarni tashkil etish boshqarmasi boshligʻi vazifasini bajaruvchisi;
Sharipov Ilyosbek Ilxomovich – Boshqaruv raisi huzuridagi kotibiyat boshligʻi oʻrinbosari – ijro etishni nazorat qilish boʻlimi boshligʻi.

2020 yil 3 apreldan:
Artikov Nuriddin Nuraliyevich – «Oʻztemiryoʻlqurilishmontaj» unitar korxonasi bosh direktorining qurilish boʻyicha oʻrinbosari vazifasini bajaruvchisi.
 
2020 yil 27 martdan:
Mansurova Dilorom Maxsudovna – Madaniyat-maʼrifat markazi direktori;
Amanov Avaz Miragzamovich – Madaniyat-maʼrifat markazi direktori oʻrinbosari.
 
2020 yil 20 martdan:
Madraximov Shodlik Nazarovich – Qishloq xoʻjaligi boshqarmasi boshligʻi oʻrinbosari.

2020 yil 19 martdan:
Umarov Nurbek Axmadovich – «Sardoba» suv ombori obyektlaridan foydalanish va rivojlantirish boʻyicha direksiyasi boshligʻi oʻrinbosari vazifasini bajaruvchisi.
 
2020 yil 13 martdan:
Nurmatov Shavkat Shakiraliyevich – Kapital qurilish direksiyasi boshligʻi oʻrinbosari;
Toshxodjayev Umid Muminxodjayevich – Logistikani rivojlantirish va raqamlashtirish bosh boshqarmasi boshligʻining davlat ichidagi logistikani rivojlantirish boʻyicha oʻrinbosari;
Qosimov Adxamjon Qaxramonovich – «Oʻztemiryoʻlhisob»  markazi boshligʻi oʻrinbosari.
 
2020 yil 12 martdan:
Kurbanov Sherali Tursunovich – «Termiz mintaqaviy temir yoʻl uzeli»  unitar korxonasining Gʻalaba stansiyasi boshligʻi.
 
2020 yil 3 martdan:
Fayzullayev Shamsutdin Zuxrutdinovich – Mehnat muhofazasi, texnika va sanoat xavfsizligi boshqarmasi boshligʻining oʻrinbosari.
 
2020 yil 26 fevraldan:
Xudoykulov Asqar Xoljigitovich – Oʻzbekiston lokomotiv deposi boshligʻining taʼmirlash ishlari boʻyicha oʻrinbosari;
Babaxalov Narbuta Eshnazarovich – «Oʻzbekiston temir yoʻllari»  aksiyadorlik jamiyati boshqaruv raisining maʼnaviy-maʼrifiy ishlar samaradorligini oshirish, davlat tili toʻgʻrisidagi qonun hujjatlariga rioya etilishini taʼminlash masalalari boʻyicha maslahatchisi.
 
2020 yil 24 fevraldan:
Azimov Xasan Shovkatovich – Yuk va tijorat ishlari boshqarmasi boshligʻining birinchi oʻrinbosari;
Azimov Mansur Toxirovich – «Oʻztemiryoʻlmashtaʼmir» unitar korxonasi «Quyuv mexanika zavodi» shuʼba korxonasi direktorining tijorat masalalari boʻyicha oʻrinbosari;
Eshonkulov Farmon Maxammadiyevich – «Oʻztemiryoʻlmashtaʼmir»  unitar korxonasi «Quyuv mexanika zavodi» shuʼba korxonasi direktorining ishlab chiqarish boʻyicha oʻrinbosari.
 
2020 yil 14 fevraldan:
Ollamov Alisher Yarashovich – Personalni boshqarish va kadrlar tayyorlash boshqarmasi boshligʻi;
Mamasidikov Muxsinjon Musajonovich – Sogʻliqni saqlash xizmati boshligʻi.
 
2020 yil 10 fevraldan:
Samadov Xasan Tursunmurod oʻgʻli – Temir yoʻl texnikasi, mashina va mexanizmlar boshqarmasi boshligʻining oʻrinbosari vazifasini bajaruvchisi;
Qodirov Toir Dilshadovich – «Oʻzbekiston temir yoʻllari» AJ boshqaruv raisi yordamchisi.
 
2020 yil 4 fevraldan:
Djalalov Xodjiakbar Salimdjanovich – «Toshkent mintaqaviy temir yoʻl uzeli» unitar korxonasi boshligʻi oʻrinbosari – tashish va stansiyalar ishlari boʻlimi boshligʻi vazifasini bajaruvchisi.
 
2020 yil 30 yanvardan:
Qodirov Toir Dilshadovich – Ishlarni boshqarish direksiyasi boshligʻi oʻrinbosari;
Babaxalov Narbuta Eshnazarovich – «Oʻzbekiston temir yoʻllari» aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisining maslahatchisi.
 
2020 yil 29 yanvardan:
Kumakov Nasibila Mamatovich – «Oʻztemiryoʻlmashtaʼmir» unitar korxonasi «Andijon-mexanika zavodi» shuʼba korxonasi direktorining ishlab chiqarish va yuk vagonlarini qurish, taʼmirlash boʻyicha oʻrinbosari;
Tadjiboyev Baxtiyor Abdulazizovich«Oʻztemiryoʻlmashtaʼmir» unitar korxonasi «Andijon-mexanika zavodi» shuʼba korxonasi direktorining umumiy masalalar boʻyicha oʻrinbosari.
 
2020 yil 27 yanvardan:
Kadirov Azizjon Sharipdjonovich – «Toshkent mintaqaviy temir yoʻl uzeli» unitar korxonasi boshligʻining Xovos mintaqasi boʻyicha oʻrinbosari – Xovos stansiyasi boshligʻi.
 
2020 yil 22 yanvardan:
Tulyaganov Oybek Turabekovich – «Koʻprikqurilish» tresti unitar korxonasi boshqaruvchisi vazifasini bajaruvchisi;
Xadjayev Xusniddin Jurayevich – Maxsus mexanizatsiyalashgan yoʻl stansiyasi boshligʻining inshootlar boʻyicha oʻrinbosari vazifasini bajaruvchisi.
 
2020 yil 22 yanvardan:
Yusupjonov Baxtiyor Yusupjon oʻgʻli – Strategik rivojlanish boshqarmasi boshligʻining oʻrinbosari vazifasini bajaruvchisi.
 
2020 yil 14 yanvardan:
Subanov Ibroxim Mirzaaliyevich – «Oʻztemiryoʻlqurilishmontaj» unitar korxonasi bosh direktorining iqtisod va moliya masalalri.
 
2020 yil 13 yanvardan:
Nurmatov Shavkat Shakiraliyevich – Logistikani rivojlantirish va raqamlashtirish bosh boshqarmasi boshligʻining davlat ichidagi logistikani rivojlantirish boʻyicha oʻrinbosari.